Geslaagde visavond in de vakantie

Woensdag, 9 augustus 2017

Vakantievissen voor de jeugd

Op 8 augustus was hadden we een extra visavond in de vakantieperiode.
Er waren 9 kinderen aanwezig, die bijna allemaal één of meer vissen aan de haak wisten te slaan.
De weersverwachting was niet best, maar gelukkig hadden we bijna steeds droog weer.
Nadat de hengels waren opgetuigd werd er al meteen vis gevangen. 
Daan, die al vaker aan de visavonden had meegedaan, ging vissen met zijn werphengel.
Hij wilde proberen een karper te verschalken, met als aas een paar maïskorrels. 
De karpers hadden kennelijk niet zo’n trek, want aan het eind van de avond was hij de enige zonder vis.
Romee wilde van haar broer Aron winnen en ving al direct twee voorntjes, terwijl haar broer heel lang op de eerste vis moest wachten. Zijn geduld werd beloond , want hij ving kort achter elkaar twee voorns, de grootste van de avond.
Tom had de zwaarste vangst van de avond. Nadat hij eerder al twee voorntjes had gevangen kreeg hij een plastic zak vol water aan de haak, die hij met veel moeite aan de kant kreeg. De vis zwemt weer vrolijk rond; de zak komt in de vuilnisbak.
Emre, die ook al vaker metons had gevist, had zijn favoriete plekje tussen twee struikjes weer opgezocht. 
Het duurde ook een poosje voor hij wat ving, maar toen de eerste vis er eenmaal was ving hij ze daarna achter elkaar. 
Hij was er zo druk mee, dat hij even niet oplette en zelf te water ging. Het bleef gelukkig bij een natte voet, zodat hij vrolijk door kon vissen. Ook de overige kinderen waren erg enthousiast en de avond was voor sommigen te gauw voorbij.
Nadat de hengels waren opgeborgen was er voor alle kinderen, die met een geleende hengel hadden gevist een hengel met tuigje, en voor de overigen een hengelsteun.  Iedereen zei  ook het komend jaar weer bij ons te komen vissen.
De Vangsten op een rij:

Naam
 aantal 
 Dylan 8
 Emre 7
 Mees 6
 Jochem 4
 Tom 2
 Romee 2
 Aron 2
 Sander 1
 Daan 0